Misija-pagalba

„Misija-pagalba“ – Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis įgyvendintas projektas, kurio tikslas – reguliariai informuoti plačiąją visuomenę apie tarptautinės bendruomenės, Europos Sąjungos ir Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo aktualijas (LNK TV kanalų grupės informacinėse laidose).

Laidas galima pasirinkti Grojaraštyje, žemiau pateikiami laidų aprašymai:

 • 1 laida. 2015-ieji visoje Europos Sąjungoje paskelbti Europos metais vystymuisi. Per metus Pasaulio lyderiai ir pilietinė visuomenė turi susitarti, kokias problemas ir kaip šalims drauge teks spręsti ateinančius 15 metų.
 • 2 laida. Lietuvos skiriama oficiali parama vystymui sudaro apie 40 milijonų eurų per metus. Tačiau tokios sumos esą nepakanka, ją reikėtų didinti kelis kartus.
 • 3 laida. Jau daugiau kaip metus Ukrainą krečiant neramumams, nualintiems šios šalies žmonėms Lietuva ir toliau ruošiasi teikti pagalbą. Nuo praėjusio rudens ten nukeliavo daug būtiniausios įrangos, daiktų, medikamentų. Jau antra ukrainiečių vaikų grupė atvyksta mokytis į Vilnių. Kas mėnesį į lietuvių medikų rankas patenka keletas sunkiai sužalotų ukrainiečių karių.
 • 4 laida. Lietuva gruzinams padeda plėsti bitininkystės ūkius. Bitininkams nupirkti aviliai, bičių spiečiai, įranga bei medikamentai. Taip pat laboratorijose ištirta medaus sudėtis, sukurtos reikiamos etiketės. Dabar Adžarijos regione kalnuose gyvenantys gruzinai išskirtinio medaus gali parduoti daugiau.
 • 5 laida. Lietuvoje daugėja nevyriausybinių organizacijų, kurios rūpinasi besivystančiomis šalimis.
 • 6 laida. Lietuvos medikus gruzinai vadina neišnešiotų kūdikių angelais sargais. Lietuvai ir Japonijai skyrus pinigų Tbilisio medikai nuo apakimo gali išgelbėti  apie 10 kartų daugiau vaikų.
 • 7 laida. Iš Baltarusijos ištremtas Europos humanitarinis universitetas Vilniuje veikia jau dešimt metų. Lietuva prie jo veiklos prisideda ne tik suteikdama politinę paramą, patalpas, bet ir finansinę paramą per Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programą. Universiteto studentai teigia į Vilnių atvykę ieškoti aukštos kokybės studijų, laisvos akademinės aplinkos ir Europoje pripažįstamo aukštojo mokslo diplomo.
 • 8 laida. Viename iš Gruzijos miestų – Chašuryje – Lietuvos vėliavų turbūt daugiau nei kai kuriuose miesteliuose Lietuvoje. Čia Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis sutvarkyta miesto biblioteka, vaikų darželio kiemas, skveras.
 • 9 laida. Gruzijoje apsilankęs Užsienio reikalų ministras tikina, kad Lietuva privalo toliau tęsti paramą šiai šaliai. Pastaruosius ketverius metus Lietuva Gruzijoje finansavo kone pusšimtį  projektų medicinos, žemės ūkio, įvairių pastatų ir viešųjų erdvių atnaujinimo bei kitose srityse. Žiūrėkite reportažą apie vieną iš projektų, kuris padėjo Adžarijos kalnuose gyvenantiems ūkininkams.
 • 10 laida. Didėja lietuvių, užimančių svarbias pareigas Ukrainoje, gretos. Lietuva juos deleguoja darbui į Ukrainos institucijas kaip tikslingą pagalbą, siekiant, kad Ukraina sparčiau įgyvendintų ES-Ukrainos Asociacijos susitarimą ir būtinas reformas.
 • 11 laida. Reportažas apie vieną iš Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektų Gruzijoje bei Pasaulio planus ateinantiems 15 metų siekiant skurdo panaikinimo ir darnaus pasaulio vystymosi.
 • 12 laida. Ukrainą krečiant karo veiksmams, žmonėms masiškai ėmė migruoti ne tik į užsienį, bet ir savo šalies viduje. Kai kurie iš jų į saugesnes Ukrainos teritorijas persikėlė vos su vienu lagaminu, palikę namus, gimines ir artimuosius konfliktų krečiamuose kraštuose. Lietuva finansuoja projektus, susijusius su viduje persikėlusių žmonių integracija.