Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2020.12.17 / Atnaujinta: 2020.12.17 10:50

Ambasadorė I. Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos aplinkos ministru Romanos Petrosyanu

Gruodžio 14 d. Lietuvos ambasadorė Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su naujuoju Armėnijos aplinkos ministru Romanos Petrosyan. Pokalbio metu aptarti vykdomi ar planuojami bendri projektai aplinkos srityje. Ambasadorė daug dėmesio skyrė bendradarbiavimui atliekų rūšiavimo, o ypač lietuviškosios depozito sistemos patirties perdavimo Armėnijai klausimais.

Susitikimo metu aptarta ir atsinaujinančių energijos išteklių plėtojimo svarba: „Žalioji energetika yra būdas sustiprinti tokių šalių kaip Lietuva ar Armėnija energetinę nepriklausomybę ir atsparumą“, - susitikimo metu sakė I. Stanytė-Toločkienė.

Ambasadorė atkreipė dėmesį į Europos žaliąjį susitarimą, žaliajam kursui dar labiau sustiprintą akcentą ES Atsigavimo fondo kontekste ir pažymėjo Armėnijos bendradarbiavimo su Europos Sąjunga svarbą kovos su klimato kaita srityje.

Ministras R. Petrosyan padėkojo Lietuvai už tai, kad atsiliepė į pagalbos prašymą suteikti medelių sodinukų, kuriais bus prisidėta prie Armėnijos miškų masyvo atkūrimo, pristatė svarbiausius prioritetus aplinkos sektoriuje ir išreiškė viltį, kad dvišalis bendradarbiavimas bus toliau sėkmingai plėtojamas.