Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2021.06.21 / Atnaujinta: 2021.06.21 14:00

Atidaryta dar viena lietuviška saulės elektrinė Armėnijoje, šįkart Širako regione

Birželio 16 d. Lietuvos ambasadorė Inga Stanytė-Toločkienė kartu su Armėnijos aplinkos viceministre Anna Mazmanyan dalyvavo lietuviškų saulės energijos modulių diegimo ir patirties perdavimo projekto užbaigimo ceremonijoje Armėnijos Širako regione, Getk vidurinėje mokykloje.

„Su Armėnijos Širako regionu ir jo mokyklomis Lietuva bendradarbiauja dar nuo tų laikų, kai po Spitako žemės drebėjimo 1988 m. Lietuvos statybų įmonės padėjo vietos bendruomenėms atstatant mokyklas, o Lietuvos kurortai vasaros atostogoms priėmė vaikus iš labiausiai nukentėjusių gyvenviečių. Todėl ypatingai džiaugiamės, kad ir toliau galime konkrečiais projektais prisidėti prie šio regiono raidos, šįkart - dalindamiesi patirtimi, sukaupta Lietuvoje plėtojant saulės energetikos sektorių. Ateityje planuojame dar du panašius projektus šiame regione“, – sakė ambasadorė.

Renginyje taip pat dalyvavo projekto vykdytojai iš Lietuvos kompanijos “Solet Technics“ ir Armėnijos partnerių kompanijos “OHM Energy Solutions”, regioninio švietimo skyriaus atstovai, mokyklos vadovybė ir mokiniai. Projektas, kurio metu ant mokyklos stogo sumontuoti 30 kW galios saulės moduliai, įgyvendintas finansavimo, skirto iš Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros Klimato kaitos programos, dėka.