Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2021.05.24 / Atnaujinta: 2021.05.24 13:02

Europos vystomojo bendradarbiavimo praktikų tinklui pirmininkauti imasi Lietuvos ir Vokietijos agentūros

Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) kartu su Vokietijos vystomojo bendradarbiavimo agentūra (GIZ) 2021 m. gegužę perėmė metus truksiantį pirmininkavimą Europos vystomojo bendradarbiavimo praktikų tinklui (angl. Practitioners‘ Network for European Development Cooperation).

Gegužės 20-21 dienomis Europos plėtros agentūrų vadovai susitinka Briuselyje, kur Generalinės Praktikų tinklo asamblėjos metu pirmininkavimą Lietuvos ir Vokietijos vystomojo bendradarbiavimo agentūroms perduoda Belgijos ir Liuksemburgo atstovai.

Tai – itin reikšmingas CPVA ir Lietuvos įvertinimas, nes pirmą kartą Praktikų tinklui pirmininkaus naujosios valstybės narės, į ES įstojusios po 2004 metų, agentūra. Tinklo nare CPVA tapo vos prieš trejus metus.

„Agentūrai parodytas didžiulis pasitikėjimas ir suteikta išskirtinė galimybė prisidėti prie Europos vystomojo bendradarbiavimo stiprinimo strateginiu lygiu. Tikiu, kad bendras dviejų skirtingą patirtį turinčių Vokietijos ir Lietuvos agentūrų pirmininkavimas bus puikus pavyzdys, kaip dirbdamos kartu galime suteikti naujų įžvalgų, įkvėpimo ir idėjų, kaip stiprinti tvarią partnerystę, praturtinti mūsų pačių agentūras, tinklą ir galiausiai mūsų šalis partneres“, - vos tik pradėjus pasiruošimą pirmininkavimui sakė CPVA vadovė Lidija Kašubienė.

Generalinės asamblėjos metu abi agentūros tinklo nariams pristatė strateginius pirmininkavimo tikslus, apimančius didesnį dėmesį žaliojo kurso ar skaitmeninimo iniciatyvoms, aktyvesnį tinklo narių įtraukimą į darbo grupių veiklas, taip pat savo viziją, kaip užtikrinti tinklo narių efektyvų bendradarbiavimą pandeminiu laikotarpiu bei kurti ir stiprinti sklandžiam tinklo veikimui būtinas partnerystes.

Neformali bendradarbiavimo platforma

Iki šiol aktyviai stebėjusi ir įsitraukusi į tinklo darbo grupių veiklą, agentūra didžiausią patirtį sukaupė įgyvendindama viešojo sektoriaus kompetencijų sklaidos projektus bei inicijuodama diskusijas apie šio sektoriaus efektyvesnį įtraukimą į ES finansuojamų programų ir projektų įgyvendinimą.   

Ši neformali platforma – Praktikų tinklas – agentūrų atstovus suburia bendram darbui, stiprinant ir įgyvendinant ES valstybių narių vystomojo bendradarbiavimo politiką, sudaro galimybę tarpusavyje dalinantis informacija ir sukaupta patirtimi. Šio tinklo rėmuose agentūros glaudžiai dirba su Europos Komisijos Tarptautinės partnerystės generaliniu direktoratu (DG INTPA), kuris tinkle dalyvauja stebėtojo teisėmis. Šiuo metu tinklui priklauso 17 tikrųjų narių (SIDA, GIZ, ADA, FD, FIIAPP, Expertise France, British Council ir kt.) ir 2 asocijuoti nariai.

GIZ ir CPVA dar dvejus metus – iki 2023 m. bus šio tinklo Priežiūros komiteto nariais. Taip užtikrinamas efektyvaus tinklo valdymo tęstinumas – pirmininkavimą perimančios agentūros glaudžiai bendradarbiauja su esamais ir būsimais tinklo lyderiais.