Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2017.10.16 / Atnaujinta: 2017.10.19 13:03

Kaune aptarta moderniųjų technologijų galia vystomajame bendradarbiavime

Darnaus vystymosi tikslai ir jų įgyvendinimas daugeliui – skambūs žodžiai, bet  Lietuvoje apie tai mažai kalbama ir, kol kas, dar mažiau daroma. Jungtinės Tautos 2015 metais priėmė 17 tikslų, kuriais siekiama įsivardyti ir koordinuotai spręsti aštriausias pasaulio problemas. O jų, kaip žinia – daugybė. Lietuva pasiryžusi daugiau dėmesio skirti keturioms sritims arba šešiems darnaus vystymosi tikslams, kurie mūsų šaliai  aktualiausi: socialinės atskirties ir skurdo mažinimas, sveika gyvensena, energetinis efektyvumas ir klimato kaita, darnus vartojimas ir gamyba.

Visgi gabiausi Lietuvos studentai, pažangiausios šalies IRT sektoriaus įmonės ir įdomūs, patyrę savo srities profesionalai iš viso pasaulio vieną spalio mėnesio savaitgalį  Kaune įrodė, kad spręsti sudėtingas problemas gali būti įdomu, naudinga ir interaktyvu. AfriKo, INFOBALT, Visorių informacinių technologijų parko (VITP) ir Kauno Technologijos universiteto (KTU) startuolių erdvės „Startup Space“ organizuotame hakatone „Hack for World“ modernūs technologiniai sprendimai buvo taikomi aktualiausioms globalioms problemoms spręsti, o rezultatai – nustebino.

Anot organizatorių, hakatono formatas spręsti sudėtingas problemas pasirinktas neatsitiktinai. „Hakatono  dalyviai per trumpą laiką vysto idėjas (o kartais ir produktų prototipus), kaip, pasitelkiant modernias technologijas, spręsti vieną ar kitą problemą. Sprendimai būna inovatyvūs, įdomūs ir gana netikėti. Retsykiais labai svarbu į problemas pažvelgti „iš kito kampo“, pasidalyti idėjomis su bendraminčiais, išgirsti žmonių iš kitų šalių patirtį. Tai – praturtina“, – sakė AfriKo vadovė ir viena iš renginio organizatorių Mantė Makauskaitė.

Kauno Technologijos universitete susirinkę kelios dešimtys GIFTed programos studentų ir profesionalūs mentoriai iš viso pasaulio hakatono metu sprendė dvi besivystančiose šalyse aktualias problemas: tvarios energijos ir prekybos žmonėmis. Tris dienas vykusio hakatono metu studentai turėjo galimybę ne tik daugiau sužinoti apie besivystančias šalis, didžiausias problemas, kamuojančias pasaulį, bet ir susipažinti su moderniomis inovacijų įgyvendinimo galimybėmis. Hakatono dalyviai pasirodė besantys ne tik energingi ir smalsūs, bet ir azartiški. Studentai mokėsi kurti verslo modelius, parduoti idėją, sudominti investuotojus ir sukurti produktą, kuris būtų patrauklus ne tik namuose, bet ir kitame pasaulio pakraštyje. Renginio rėmėjai - informacinių technologijų įmonės IAMUS ir Sneakybox, pagrindinio prizo steigėjas – „Bitė Lietuva“.

Projektas „Jaunimo švietimas apie Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus (DVT) iki 2030 m.: DVT`30 jaunimas“ yra finansuojamas iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų. Projektui 2017 metais buvo skirta 18 000 EUR.