Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.03.25 / Atnaujinta: 2019.03.25 17:56

Lietuva remia antikorupcinio švietimo plėtrą Moldovoje

Kovo 22-ąją Kišiniove įvyko antrasis seminaras Moldovos bendrojo lavinimo mokyklų mokytojams. Seminaras yra projekto „Europos pamokos 2: antikorupcinio švietimo komponentas“ dalis. Projekto tikslas - parengti ir įgyvendinti antikorupcinio švietimo priemones bendrojo lavinimo mokyklai ir taip skatinti sąmoningų, kritiškai mąstančių ir atsakingų piliečių ugdymą.

Seminaro metu dalyviai pasidalino gerosiomis praktikomis pritaikant antikorupcinio švietimo modulį jų mokyklose. Taip pat pristatyta Sąžiningos mokyklos iniciatyva ir Sąžiningų mokyklų tinklas.

Seminaro metu pristatyta švietimo eksperčių Rodica Eşanu ir Eugenia Negru paruošta mokymo medžiaga, kuri gali būti dėstoma atskiru dalyku, pasirenkamojo dalyko „Europos Integracija tau“ pamokose arba integruota į bendruosius dalykus – rumunų kalbos ir literatūros, istorijos, pilietinio ugdymo, asmeninio ugdymo ir kitas pamokas bei popamokinę veiklą. Keletas mokymo medžiagos temų:

  • „Korupcija skurdina“;
  • „Politinė korupcija vagia piliečių balsą“;
  • „Kada įstatymai suteikia terpę korupcijai?“
  • „Apie sąžiningumą“

Besibaigiant projektui visos gerosios praktikos iš skirtingų mokyklų bus sukauptos ir išplatintos projekto dalyviams bei plačiam ratui mokytojų ir mokyklų vadovų. Taip siekiama, jog švietimas apie sąžiningumą taptų įprasta Sąžiningų mokyklų tinklo praktika.

Dvejų metų trukmės projekto metu projekto vykdytojai Šiuolaikinių didaktikų centro ekspertai lankėsi Moldovoje ir padėjo kurti antikorupcinio švietimo medžiagą. 2018 metų pabaigoje mokytojai iš Moldovos lankėsi Lietuvos mokyklose ir švietimo institucijose. Vizito tikslas – susipažinti su kolegų patirtimis Lietuvoje, įgyvendinant sąžiningumo švietimą.

Projektas „Europos pamokos 2: antikorupcinio švietimo lementas“ įgyvendinamas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. Projektą įgyvendina VšĮ Šiuolaikinių didaktikų centras (Lietuva) kartu su partneriais Moldovoje - organizacija „PRO DIDACTICA“.