Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2021.06.15 / Atnaujinta: 2021.06.15 17:31

Lietuviški saulės energijos moduliai sumontuoti vienoje iš pietų Armėnijos regiono Siuniko mokyklų

Birželio 14 d. Lietuvos ambasadorė Inga Stanytė-Toločkienė dalyvavo lietuviškų saulės energijos modulių diegimo ir patirties perdavimo projekto Arevik meno mokykloje užbaigimo ceremonijoje Armėnijos Siunik regiono Meghri mieste. 

„Džiaugiamės, kad šio projekto rėmuose Arevik meno mokyklai ir armėnų partneriams perduoti ne tik lietuviški saulės energijos moduliai, bet ir atsinaujinančių energijos išteklių valdymo patirtis. Tokie projektai itin svarbūs kovos su klimato kaita, energetinės nepriklausomybės stiprinimo, paramos regionų vystymuisi prasme. Lietuva įgyvendina keletą panašių projektų Armėnijos regionuose, tačiau pirmasis jų užbaigtas piečiausiame Armėnijos taške – Meghri mieste. Tikimės ir ateityje plėtoti bendradarbiavimą su Siuniko regionu“, - teigė ambasadorė.

Renginyje taip pat dalyvavo Siuniko regiono administracijos vadovas Edgaras A. Martirosyanas, Meghri bendruomenės vadovo pavaduotojas  Armenas Samvelyanas, projekto vykdytojai ir partneriai, Arevik menų mokyklos vadovybė ir mokiniai. Projektas, kurio metu ant mokyklos stogo sumontuoti 62 saulės moduliai, sukuriantys 20 kW galią, įgyvendintas finansavimo, skirto iš Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros Klimato kaitos programos, dėka.