Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2020.12.29 / Atnaujinta: 2020.12.29 16:20

Lietuvos ambasada Pekine 2020 metais sėkmingai įgyvendino vystomojo bendradarbiavimo projektus Mianmare ir Mongolijoje

Lietuvos ambasada Pekine 2020 m. sėkmingai įgyvendino tris vystomojo bendradarbiavimo projektus akreditavimo valstybėse – vieną Mianmaro Sąjungos Respublikoje ir du Mongolijoje.

Vystomojo bendradarbiavimo projektas, kurį Lietuvos ambasada Pekine įgyvendino Mianmare kartu su Mianmaro nevyriausybine organizacija „Parami institutas“, yra tęstinis projektas, kuriuo buvo siekiama padėti toliau kurti švietimo ir mokslo sistemą šioje šalyje, stiprinti koordinavimo tarp įvairių švietimo institucijų, organizacijų ir įstaigų mechanizmą, stiprinti nacionalinės švietimo sistemos švietimo vadovų administracinius gebėjimus, įgalinti šalies privačius ir valstybinius universitetus peržiūrėti ir permastyti savo struktūrą, priversti pačias mokymo įstaigas veikti efektyviau ir sumaniau. Projektas buvo pristatytas Mianmaro socialinėje žiniasklaidoje, interneto svetainėse, „Parami Instituto“ Facebook puslapyje.

Mongolijoje Ambasada kartu su nevyriausybine organizacija „Mongolijos Spaudos institutu“  įgyvendino projektą, skirtą didinti informuotumą apie lyčių lygybę politinėje, socialinėje ir verslo aplinkoje pasitelkiant jaunų aktyvistų socialinį įsitraukimą. Taip pat su kita nevyriausybine organizacija „Sainkhuu Iveel San“ užbaigtas antrasis projektas „Demokratijos vietose stiprinimas remiant moterų lyderystę“, skirtas moterų įgalinimui ir nukreiptas į jų skatinimą dalyvauti politikoje ir rinkimuose. Projektas ir jo rezultatai paviešinti vietinėje televizijoje bei spaudoje ir socialiniuose tinkluose.

Projektai finansuoti Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. Ambasada ir kitais metais planuoja skelbti konkursus bei tęsti vystomojo bendradarbiavimo projektus akreditacijos valstybėse.