Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2019.05.07 / Atnaujinta: 2019.09.26 10:51

Lietuvos muitininkai ir pasieniečiai dalinasi patirtimi su Baltarusijos kolegomis

Lietuvos Respublikos muitinės departamentas pradėjo įgyvendinti 2019-2020 m. Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą „Institucinių gebėjimų stiprinimas ir tarptautinių standartų diegimas Baltarusijos muitinės veikloje“.

Siekdami užtikrinti tinkamą abiejų šalių muitinių ir pasienio tarnybų tikrinimo veiksmų suderinamumą, palengvinti teisėtą tarptautinę prekybą bei užtikrinti prekybos saugumą, Lietuvos ekspertai dalinsis gerąja patirtimi diegiant tarptautinius standartus ir metodus, bendradarbiaus vystant efektyvias muitinės ir pasienio kontrolės organizavimo praktikas, prisidės prie pasienio kontrolės punktų veiklos optimizavimo ir tarptautinės prekybos sąlygų gerinimo.

Gegužės 2 d. Vilniuje įvyko pirmasis Lietuvos ir Baltarusijos pasieniečių bei muitininkų susitikimas, kurio metu buvo diskutuota ir keistasi informacija apie ypatingas situacijas Lietuvos ir Baltarusijos pasienio kontrolės punktuose, jų procedūrų gerinimą, tarpusavio komunikavimą bei būsimą bendradarbiavimą. Kitas susitikimas numatytas birželio mėn.

Daugiau informacijos apie projekto pradžią.