Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2020.12.15 / Atnaujinta: 2020.12.15 18:29

Seime priimtas Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymo pakeitimas

Gruodžio 15 dieną Seimas pritarė Lietuvos Respublikos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama patobulinti esamą vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos politikos teisinį reglamentavimą taip, kad būtų įmanoma įgyvendinti esminius šios srities pokyčius.

Reikšmingas pokytis, įstatymo pakeitime įtvirtinamas pokytis – Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo, kuriam netaikomi metinio biudžeto ciklo reikalavimai, steigimas. Fondas sudarys sąlygas lankstesniam vystomojo bendradarbiavimo projektų finansavimo mechanizmui ir atvers galimybes įgyvendinti didelės apimties ir pridėtinės vertės projektus bei netiesiogiai susigrąžinti dalį į ES biudžetą įmokėtų įmokų.

Įstatymo pakeitimai taip pat leis lanksčiau reaguoti į tokius nenumatytus išorės iššūkius, kaip COVID-19 pandemija ar įvykiai Baltarusijoje, veiksmingiau teikti pagalbą šalims partnerėms ir stiprinti Lietuvos ekonominę bei politinę įtaką tarptautinėje erdvėje.