Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2020.10.19 / Atnaujinta: 2020.10.19 14:12

Viceministras D. Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto mokslo metų pradžios ceremonijoje

Spalio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto (EHU) mokslo metų pradžios ceremonijoje. Renginyje taip pat dalyvavo Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Tsichanouskaja.

Tardamas sveikinimo žodį, viceministras G. Čekuolis pabrėžė šio išskirtinio paramos demokratijai projekto svarbą šiandienos kontekste. Viceministras užtikrino, kad Lietuva ir toliau tęs savo visokeriopą palaikymą EHU, nes tai yra ilgalaikė investicija į Baltarusijos ateities kartą.

„Baltarusija per pastaruosius kelis mėnesius pasikeitė, tačiau dar toli reikia nueiti įgyvendinant ilgametę EHU misiją, kurios tikslas – skatinti demokratinę šalies pertvarką. Kol mes švenčiame mokslo metų atidarymą, kai kurie EHU studentai, pavyzdžiui, Marfa Riabkova, vis dar yra kalinami už savo pilietinių teisių ir Baltarusijos orumo gynimą“, teigė viceministras.

D. Čekuolis taip pat apgailestavo, kad EHU, įkurtas 1992 metais Minske, 2004 metais buvo priverstas nutraukti savo veiklą Baltarusijoje. 2005 metais EHU veikla buvo perkelta į Vilnių. 2019 metais Lietuvos Vyriausybės sprendimu EHU suteiktas egzilyje veikiančios aukštosios mokyklos statusas.

Nuo rugpjūčio 9 dienos dėl dalyvavimo protestuose buvo suimti 25 EHU absolventai ir 6 studentai.