Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2018.07.20 / Atnaujinta: 2019.03.22 13:05

Vilniuje įvyko Lietuvos-Moldovos politinės konsultacijos

Liepos 19 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko Lietuvos Respublikos ir Moldovos Respublikos politinės konsultacijos. Lietuvos delegacijai  vadovavo  Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, Moldovos delegacijai Užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijos valstybės sekretorė Carolina Perebinos.

Konsultacijų metu buvo aptarti vidaus iššūkiai, su kuriais pastaruoju metu susiduria Moldova, bendradarbiavimas su Europos Sąjunga bei NATO, pasikeista nuomonėmis dėl Padnestrės konflikto sureguliavimo perspektyvų, aptarti dvišaliai santykiai.

Aptariant aktualią politinę darbotvarkę viceministras D. Skusevičius akcentavo, kad Lietuva palaiko Moldovą Europos integracijos ir reformų kelyje, tačiau su dideliu nerimu stebi įvykius, susijusius su Kišiniovo mero rinkimų rezultatų anuliavimu. „Raginame Moldovos politikus užtikrinti teismų nepriklausomumą ir teisės viršenybę – negalima ignoruoti piliečių balsavimo rezultatų bei pasitelkus nedemokratiškus metodus juos keisti“, pabrėžė D. Skusevičius. Pasak viceministro, organizuojant rinkimus į Moldovos Parlamentą, kurie turėtų įvykti šių metų pabaigoje, privalu skrupulingai laikytis tarptautinių standartų.

Lietuva yra pasirengusi ir toliau palaikyti Moldovą jos reformų kelyje, dalintis savo integracine ir ekspertine patirtimi. „Iš savo ES integracinės patirties žinome, kad reformos ne visada būna populiarios, tačiau jų rezultatai atperka laikinus nepatogumus, todėl mūsų ekspertai pasirengę ir toliau konsultuoti Moldovos pusę,“ – užtikrino viceministras D. Skusevičius. 

Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijos valstybės sekretorė Carolina Perebinos padėkojo Lietuvai už palaikymą ir atvirą dialogą, Moldovoje vykdomus vystomojo bendradarbiavimo projektus bei akcentavo, kad Moldovos Vyriausybė ketina ir toliau laikytis ES-Moldovos Asociacijos susitarime prisiimtų įsipareigojimų.