Spausdinti

Naujienos

Sukurta: 2020.09.30 / Atnaujinta: 2020.09.30 15:48

Vyriausybėje sutarta dėl vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos kokybinių pokyčių

Rugsėjo 30 dieną vykusiame posėdyje Vyriausybė pritarė Lietuvos Respublikos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymo pakeitimo projektui.

Projektu siekiama patobulinti esamą vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos politikos teisinį reglamentavimą taip, kad būtų įmanoma įgyvendinti esminius šios užsienio politikos srities pokyčius.

Pagrindinis pokytis, kurį siūloma įtvirtinti projektu – įsteigti Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondą, kuriam netaikomi metinio biudžeto ciklo reikalavimai. Iki šiol vystomojo bendradarbiavimo projektų finansavimas buvo susiejamas su metiniais biudžeto asignavimais. Toks finansavimo mechanizmas leidžia įgyvendinti tik smulkius, trumpalaikius ir ribotą pridėtinę vertę generuojančius projektus, tuo pačiu apriboja galimybes netiesiogiai susigrąžinti kuo didesnę dalį į Europos Sąjungos biudžetą ir Europos plėtros fondą sumokėtų įmokų.

Įstatymo pakeitimai taip pat leis lanksčiau ir veiksmingiau reaguoti į nenumatytus išorės iššūkius, tokius kaip COVID-19 pandemija ar įvykiai Baltarusijoje.