Statistika

Oficiali parama vystymuisi (OPV) – tai iš valstybės ir savivaldybių biudžetų finansuojama parama ir humanitarinė pagalba besivystančioms valstybėms ir teritorijoms, įtrauktoms į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) OPV gavėjų sąrašą.

Tapusi ES nare Lietuva įsipareigojo teikti paramą vystymuisi ir ilgalaikėje perspektyvoje (iki 2030 m.) jai skirti ne mažiau 0.33 proc. bendrųjų nacionalinių pajamų (BNP).

Prioritetinės Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo geografinės kryptys – Rytų Europos regionas, migracijos kilmės ir tranzito šalys. Dvišalė parama pirmiausia teikiama Ukrainai, Sakartvelui ir Moldovai – ES Rytų partnerystės valstybėms, pasirašiusioms su ES asociacijos susitarimus, taip pat Baltarusijai.

Humanitarinė pagalba teikiama atsiliepiant į gautus prašymus ir paskelbtus tarptautinius kreipimusis, lėšas pervedant Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus komitetui (ICRC), JT Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurui (UNHCR), JT Jemeno humanitariniam fondui, JT Ukrainos humanitariniam fondui, JT paramos ir darbų agentūrai Palestinos pabėgėliams Artimuosiuose Rytuose (UNRWA).

 

 

Lietuvos oficiali parama vystymuisi (2004 – 2020* m.; mln. Eur):

Dokumentai